Jura X8 – ekspres, który wykorzystuje najnowsze technologie

Jura X8 – ekspres, który wykorzystuje najnowsze technologie

Producenci współczesnych ekspresów do kawy nie mają łatwego zadania. Konkurencja jest ogromna, a konsumenci zwracają uwagę na każdy detal. Urządzenie musi łączyć w sobie wiele cech – wyróżniać się eleganckim designem, wytrzymałością, prostą obsługą oraz mnóstwem dodatkowych funkcji. Najważniejsze jest oczywiście, aby ekspres parzył kawę o idealnym smaku i aromacie, a do tego w bardzo krótkim czasie. Wszystkie te zadania spełnia zaawansowany technologicznie ekspres Jura X8. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie funkcje posiada ten model oraz jakie rozwiązania technologiczne zastosował jego producent.

Jura – kilka słów o marce

  • Jura to szwajcarska marka, której początki sięgają roku 1931. Producent od początku skupiał się na innowacyjnych i rewolucyjnych urządzeniach AGD. Od połowy lat 80. główna działalność firmy obraca się wokół ekspresów do kawy – firma znana jest z produkcji w pełni automatycznych modeli.
  • W ofercie marki znajdziemy urządzenia przeznaczone zarówno do użytku domowego, jak i do gastronomii, biur itp. (modele półprofesjonalne). Inżynierowie Jury wykorzystują doświadczenie marki, projektując sprzęt solidny, trwały, odznaczający się pięknym, minimalistycznym designem oraz niską awaryjnością.
  • Firma odniosła duży sukces, o czym świadczy, chociażby obecność jej produktów niemal na całym świecie – w USA, Niemczech, Austrii, Australii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Hiszpanii, Polsce oraz Azji Południowo-Wschodniej.
  • Jako ciekawostkę można przytoczyć fakt, że ambasadorem, a zarazem twarzą marki jest Roger Federer – szwajcarski tenisista i żywa legenda.
  • W ekspresach marki Jura zastosowano najnowsze technologie oraz rozwiązania, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

Jura X8 – w jakie funkcje wyposażono ekspres?

Jura X8 to najbardziej zaawansowany technologicznie ekspres spośród wszystkich modeli szwajcarskiego producenta. Urządzenie zostało wyposażone w imponującą liczbę funkcji – regulowaną jednostkę zaparzającą (od 5 do 16 g kawy), system grzewczy Thermoblock, Inteligentny System Wstępnego Zaparzania, Energy Save Mode i wiele innych. Jest to model nastawiony na uniwersalność, mający zapewnić użytkownikowi maksimum opcji i pyszną kawę w jak najkrótszym czasie. Niezależnie od tego, czy lubimy klasyczne espresso, czy też kawy mleczne, urządzenie przygotuje dla nas całe spektrum specjałów kawowych. Urządzenie jest oczywiście w pełni zautomatyzowane, dzięki czemu przygotowanie każdego napoju kawowego jest niezwykle proste i przyjemne – ekspres sam zadba o dobranie odpowiednich parametrów.

Jura X8 – higiena potwierdzona certyfikatem TÜV

Jura X8 to ekspres, który nie tylko przygotowuje pyszną kawę i posiada szereg ciekawych funkcji. Oprócz tego ma on jeszcze jedną, ważną zaletę, o której często zapominają producenci tego typu urządzeń. Mowa tutaj o bardzo łatwym utrzymaniu higieny – co potwierdza certyfikat TÜV. Konserwacja ekspresu jest niezwykle intuicyjna, a czystość i higienę zapewniają doskonałe, zintegrowane programy do czyszczenia i płukania. Aby przeprowadzić czyszczenie systemu mlecznego, wystarczy wcisnąć przycisk; jest to rozwiązanie proste i efektywne. Pamiętajmy, że to właśnie w tym miejscu rozwija się najwięcej bakterii, dlatego utrzymanie w czystości tego konkretnego elementu jest bardzo ważne w kontekście naszego zdrowia. Ponadto inżynierowie zapewnili możliwość rozkładania masywnej podwójnej wylewki zaledwie kilkoma ruchami, a wyloty przewodów na mleko z przodu wylewki są łatwo dostępne – ich wymiana nie sprawia najmniejszego problemu.

Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej – na czym polega?

Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej (P.E.P.â) to jedna z wielu technologii, które zastosowano w przypadku modelu Jura X8. Jest to rozwiązanie, z którego producent korzysta w wielu swoich urządzeniach. Polega ono na tym, że woda przetłaczana jest przez zmieloną kawę w krótkich impulsach, dzięki czemu czas ekstrakcji jest zoptymalizowany. Dlaczego jest to tak bardzo ważna funkcja? Otóż pozwala ona na wydobycie pełnej głębi smaku i aromatu ziaren, niezależnie od wybranego przez nas napoju. Nawet bardzo małe specjały, takie jak ristretto czy espresso posiadają pełną paletę wszystkich nut smakowych – nie tracą aromatu ze względu na małą pojemność.

Inteligentny System Wstępnego Zaparzania – zalety

I.P.B.A.S.©, czyli Inteligentny System Wstępnego Zaparzania to kolejna technologia zastosowana przez producenta w ekspresie Jura X8. Zapewnia ona wydobycie i podkreślenie walorów smakowych każdego rodzaju ziaren kawy, każdej mieszanki. Ogromnym plusem jest również fakt, że jednostka zaparzająca, która jest tak naprawdę jednym z najważniejszych elementów ekspresu, umożliwia regulację ilości kawy od 5 do 16 g. Dodatkowo istnieje również możliwość wybrania intensywności kawy spośród 10 dostępnych poziomów. To wszystko sprawia, że użytkownik ma pełną kontrolę nad uzyskanym efektem, a smak i aromat kawy może dobrać według swoich własnych preferencji.

I.W.S.â – system, który chroni ekspres i poprawia smak kawy

Inteligentny System Wody sprawia, że jakość wody jest idealna; filtry Claris chronią urządzenie przed osadzaniem się kamienia, a także poprawiają smak i aromat kawy. Jest to bardzo ważny czynnik; podczas podgrzewania wody wytrąca się z niej kamień, który nie tylko pogarsza jakość napoju kawowego, ale może również przyczyniać się do awarii ekspresu. Rozwiązanie producenta sprawia, że chronimy nasz sprzęt, przedłużamy jego żywotność, a technologia automatycznie wykrywa włożenie filtra (nie musimy przeprowadzać dodatkowego programowania).

Młynek Aroma – najwyższa jakość mielenia

Młynek Aroma, stosowany w ekspresach Jura, również w modelu X8 został zaprojektowany z najwyższą starannością. Czym wyróżnia się młynek z ekspresów Jura? Kąty cięcia w stożku mielącym są zoptymalizowane, jego wydajność została zwiększona. Pozwala to na skrócenia czasu mielenia o połowę, przy zachowaniu pełnej mocy smaku kawy. Aromat kawy jest głębszy o nawet 12%, a rezultat mielenia jest zawsze idealny. Oczywiście stopień zmielenia kawy użytkownik ustala według własnych preferencji – im drobniej zmielone ziarna, tym mocniejszy aromat napoju. Doskonała geometria młynka zaowocowała optymalnymi efektami końcowymi.

Jura X8 – maksimum technologii, minimalistyczny design

Marka Jura słynie z eleganckiego, nierzucającego się w oczy designu swoich produktów – i podobnie jest w przypadku modelu X8. Stylowe i nowoczesne wzornictwo idealnie komponuje się z zaawansowanymi technologiami. Oprócz wspomnianych wyżej rozwiązań model Jura X8 wyposażono również w technologię fine fanom, dzięki czemu spienianie mleka daje efekt w postaci gładkiej, bardzo lekkiej pianki – idealnej do wszelkich kaw mlecznych. Prosta obsługa, łatwe czyszczenie, szereg przydatnych funkcji, a przede wszystkim niezwykle aromatyczna kawa – tak w wielkim skrócie można opisać model X8 marki Jura.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *